Policja potwierdza: wójt Nadarzyna odebrał nam sprzęt elektroniczny

Policjanci zatrzymali urzędnika do kontroli w sierpniu tego roku (fot. Pixabay/miguelrd68)

Czy Janusz Grzyb, wójt Nadarzyna, zostawił policjantów tej miejscowości bez elektronicznego sprzętu, ponieważ mścił się za kontrolę, która wykazała, że jego zastępca prowadził samochód pod wypływem alkoholu? Policja potwierdza, że odebrano jej sprzęt.

„GPC”: zatrzymali pijanego wicewójta, wójt z PSL wyłączył im internet

– Wójt Nadarzyna Janusz Grzyb z PSL, który zapomniał wpisać do oświadczenia majątkowego dwóch domów i stajni, ostatnio zabrał komisariatowi policji...

zobacz więcej

Wójt Nadarzyna Janusz Grzyb z PSL, który zapomniał wpisać do oświadczenia majątkowego dwóch domów i stajni, ostatnio zabrał komisariatowi policji w Nadarzynie komputery i sprzęty elektroniczne. Stało się to po tym, jak policjanci zatrzymali jego pijanego zastępcę, który kierował samochodem – poinformowała w czwartek na swoich łamach „Gazeta Polska Codziennie”.

W sierpniu br. przyczyną kłopotów Grzyba stał się jego zastępca, który usłyszał zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. 3 sierpnia policjanci zatrzymali go w miejscowości Rusiec, a badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Według relacji mediów wójt Nadarzyna miał po tej interwencji zemścić się na lokalnej policji i odebrał jej sprzęt elektroniczny, który wcześniej jego urząd użyczył funkcjonariuszom.

Podlaski wicemarszałek pijany w pracy. Miał 1,3 promila

1,3 promila we krwi miał mieć w pracy wicemarszałek województwa podlaskiego Walenty K. – informuje Radio ZET. Nietrzeźwy polityk spotkał się z...

zobacz więcej

Komisariat bez sprzętu

Policja w czwartkowym komunikacie poinformowała, że przedmiotem umowy użyczenia między policją a Urzędem Gminy Nadarzyn, którego reprezentantem jest Janusz Grzyb, był sprzęt elektroniczny, w tym: dwie niszczarki dokumentów, dwie drukarki, dwa komputery oraz modem z opłaconym dostępem do internetu.

Sprzęt miał zapewnić sprawniejszą i bardziej efektywną obsługę mieszkańców gminy, a wiec pośrednio wpływać również na zwiększenie bezpieczeństwa.

W komunikacie czytamy, że 21 września 2016 roku wójt gminy Nadarzyn, powołując się na zapis umowy umożliwiający odstąpienie od niej bez podania przyczyny, zażądał zwrotu wcześniej wymienionych przedmiotów. Policja informuje, że zgodnie z zapisami umowy sprzęt teleinformatyczny został zwrócony do Urzędu Gminy Nadarzyn 26 października br.

Miał we krwi 3,7 promila alkoholu, ale wsiadł za kółko, żeby jechać po wódkę

Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który prowadził samochód. Okazało się, że mieszkaniec Lubina pojechał do sklepu po alkohol....

zobacz więcej

Pijany urzędnik

Policjanci w komunikacie podkreślają także, że w trakcie interwencji zatrzymali urzędnika samorządowego gminy Nadarzyn podejrzanego o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Trzykrotne badania trzeźwości wykazały w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Zaznaczają, że funkcjonariusze wykazali się w trakcje interwencji profesjonalizmem i całkowitą bezstronnością, postępując adekwatnie do zaistniałego zdarzenia.

Szczęśliwie komendant powiatowy policji z Pruszkowa, któremu podlega komisariat w Nadarzynie, zdecydował o wyposażeniu jednostki w niezbędne komputery, drukarki i pozostały sprzęt konieczny do funkcjonowania komendy.

źródło:
Zobacz więcej