RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Internetowy „hejt” przyczyną samobójstwa 13-latki? Drugi uczeń próbował targnąć się na życie

Najnowsze

Popularne

13-letnia Wiktoria popełniła samobójstwo, a jej 15-letni kolega próbował targnąć się na swoje życie. Do tragicznych wydarzeń doszło w ubiegłym tygodniu w gimnazjum nr 1 w Giżycku. Przynajmniej jedno z nich mogło być ofiarą internetowego „hejtu”, ponieważ w internecie pojawiały się negatywne komentarze na temat dziewczyny. Sprawę bada już prokuratura i kuratorium oświaty w Ełku.

„Won!” do repatriantek z Uzbekistanu. „Mieszkały na stepach, to jak teraz mają żyć z normalnymi ludźmi?”

zobacz więcej

We wtorek 23 listopada 13-letnia dziewczyna wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Policję zawiadomił przypadkowy przechodzień. Dziewczynka miała być ofiarą internetowych napaści kolegów. Dzień później zmarła w szpitalu w Olsztynie.

W środę na życie targnął się 15-letni chłopiec, uczeń Gimnazjum nr 1 w Giżycku, do którego chodziła też 13-latka. Zażył zbyt dużą dawkę leku. Z objawami zatrucia trafił do szpitala w Olsztynie. Obie sprawy badają kuratorium oświaty oraz prokuratura.

– Za wcześnie jest mówić o związku szkoły z tą sprawą. Trzeba zaznaczyć jednoznacznie, że dziewczynka dopiero od dwóch miesięcy chodziła do tej szkoły – mówił na antenie TVP Info burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Podkreślił, że zalecił, by nauczyciele w szkołach traktowali przemoc w cyberprzestrzeni na równi z przemocą fizyczną. Jak wyjaśnił, trwa postępowanie wyjaśniające i dopiero po jego zakończeniu będzie można wydawać sądy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej