RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szef MSZ: nie wiemy, czy to był atak muzułmanów na chrześcijan

Najnowsze

Popularne

– We Francji jest bardzo duża mniejszość muzułmańska, której znaczna część się nie zasymilowała i jawnie się buntuje. Ale czy to był atak muzułmanów na chrześcijan? Poczekajmy na ustalenia śledztwa – powiedział w programie „Gość poranka” TVP Info minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, komentując czwartkowe zajścia.

Francja: atak na dom starców dla zakonników.

Francuskie władze twierdzą, że nie był to zamach terrorystyczny.

zobacz więcej

W czwartek wieczorem doszło do ataku na dom spokojnej starości dla emerytowanych misjonarzy i sióstr zakonnych w Montferrier-sur-Lez na południu Francji. Jedna z sióstr została zamordowana przy użyciu noża – podała prefektura departamentu Herault. Zdaniem policji nie był to akt terroru.

Napastnik, który wtargnął do pensjonatu, na głowie miał kominiarkę. Specjalna jednostka policji, która włączyła się do akcji, stara się ustalić jego tożsamość.

„Możemy tylko spekulować”

Minister Witold Waszczykowski komentując czwartkowy atak we Francji zaznaczył, że obecnie można jedynie spekulować na temat jego przyczyn.

– Wydaje się, że ten atak nie miał charakteru rabunkowego, ponieważ jeżeli ktoś napada na taki dom, to raczej nie chce się wzbogacić. Możemy tylko spekulować, że jest to jakieś przesłanie polityczne – mówił szef MSZ. Dodał, że we Francji jest bardzo duża, niezasymilowana mniejszość muzułmańska, ale jeszcze jest zbyt mało danych, żeby stwierdzić, „czy to był atak muzułmanów na chrześcijan”.


ZOBACZ CAŁY PROGRAM: „Gość poranka” TVP Info


Obejrzyj cały program „Gość poranka”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej