PiS i Polska Plus – znowu razem

Rada Polityczna PiS wyraziła zgodę na przyjęcie do partii polityków Polski Plus i przyjęła uchwałę w sprawie zagrożeń dla polskiej demokracji. Innym tematem posiedzenia Rady Politycznej, która zebrała się dziś w Warszawie, były wybory samorządowe.

13 działaczy Polski Plus otrzymało miejsca w Radzie Politycznej PiS. Rada liczy ponad 300 osób, m.in. w jej skład wchodzą wszyscy parlamentarzyści europosłowie PiS.

Do Prawa i Sprawiedliwości nie wstąpili dwaj posłowie dotychczasowego koła Polski Plus – Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak.

Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w sprawie zagrożeń dla polskiej demokracji. Zagrożenia te – jak tłumaczył PiS Jarosław Kaczyński – polegają m.in. na atakach partii rządządzej na środowiska, które poparły PiS w wyborach prezydenckich.

W tym kontekście Kaczyński wymienił „Solidarność”, a także Kościół, który - jak mówił – „był podejrzewany, że popiera PiS”.

– To są ataki, które nie powinny mieć miejsca, to jest kwestionowanie zasady, że w demokratycznym kraju jest władza, jest opozycja, że można poprzeć tych albo tamtych. Skądinąd Kościół nikogo wprost nie popierał, to jest co najwyżej kwestia opcji poszczególnych duchownych – powiedział Kaczyński.

Podczas Rady trwały rozmowy m.in. na temat kandydatów PiS na prezydentów miast, a także strategii przygotowań do wyborów samorządowych

Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński powiedział, że kierownictwo partii zaakceptowało już listę ponad stu kandydatów w bezpośrednich wyborach w miastach prezydenckich, a strategia wyborcza została omówiona z szefami okręgów.

Polskę Plus założyli między innymi byli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Koło Parlamentarne liczy siedmiu posłów. Są to przewodniczący partii Jerzy Polaczek, Jan Filip Libicki, Lucjan Karasiewicz, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jarosław Sellin, Jacek Tomczak i Andrzej Walkowiak. Ludwik Dorn wystąpił z Polski Plus przed wyborami prezydenckimi, kiedy partia postanowiła poprzeć Jarosława Kaczyńskiego.

źródło:
Zobacz więcej