Para prezydencka zapakuje Szlachetną Paczkę

Para prezydencka rok temu również brała udział w akcji (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w czwartek o 17.30 zapakują Szlachetną Paczkę. Para prezydencka przekaże na ręce wolontariuszy i przedstawicieli organizatorów akcji charytatywnej prezenty dla wybranej przez siebie rodziny.

Ewa Babicka ze Stowarzyszenia Wiosna, które jest organizatorem akcji, zaprasza wszystkich do zaangażowania się i wsparcia rodzin potrzebujących pomocy. Jak powiedziała w tym roku uruchomiono różne formy pomagania. Można wybrać konkretną rodzinę, której chcemy ufundować paczkę lub dziecko, któremu w ramach „Akademii Przyszłości” ufundujemy rok zajęć.

Są też nowe projekty, takie jak „Sztuka Teraz”, w którym można wylicytować dzieła sztuki młodych polskich artystów. Jest też aukcja „Moda na Polskę”, gdzie wystawiono ubrania zaprojektowane przez młodych projektantów.

Szlachetna Paczka. Sportowcy przygotowali prezenty dla potrzebujących

W 16. edycji akcji Szlachetna Paczka wzięli udział między innymi polscy olimpijczycy. Sportowcy przygotowali paczki, które przed świętami trafią do...

zobacz więcej

„Rodziny, które wspieramy, to rodziny bohaterskie”

Jak podkreśla Ewa Babicka wspierane rodziny same określiły swoje potrzeby, zatem pomoc jest dokładnie taka, jakiej potrzebują. Ich sytuacja została potwierdzona przez wolontariuszy, którzy mają bezpośredni kontakt z konkretnymi rodzinami.

– Rodziny, które wspieramy w ramach Szlachetnej Paczki, to rodziny bohaterskie, które starają się radzić sobie z trudnościami. Są w sytuacji niezawinionej biedy, spowodowanej chorobami lub niepełnosprawnością i próbują z tej biedy wyjść – powiedziała Ewa Babicka.

Informacje o tym, jak wesprzeć rodziny w programie Szlachetna Paczka, znajdują się na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

źródło:
Zobacz więcej