Karambol w Chinach. Zderzyło się 56 samochodów

Mgła i śliska nawierzchnia mogły doprowadzić do gigantycznego karambolu na autostradzie w północno-wschodniej części Chin.

Zbyt duża szybkość i zerowa widoczność. Gigantyczny karambol we mgle [WIDEO]

zobacz więcej

W karambolu na oblodzonej autostradzie w chińskiej prowincji Shanxi, brało udział 56 samochodów. Co najmniej 17 osób zginęło, 37 zostało rannych. Stan rannych jest stabilny.

– Mgła była bardzo gęsta, więc powoli wyjechałem z tunelu. Wtedy zobaczyłem dwa samochody stojące w poprzek drogi, więc nacisnąłem hamulec – opowiadał państwowej telewizji CCTV, jeden z kierowców, który brał udział w karambolu

Wszczęto dochodzenie mające ustalić dokładne okoliczności tragedii. Bezpośrednio przed wypadkiem, w tej części regionu padał deszcz i śnieg. W akcji ratunkowej uczestniczą strażacy, policja, służby medyczne i lokalne władze.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 9 czasu lokalnego. W dzień po wypadku autostrada jest nadal zamknięta.
 

Chińskie drogi, a zwłaszcza autostrady, uznawane są za bardzo niebezpieczne. Dochodzi na nich do wielu wypadków powodowanych głównie nadmierną prędkością, agresywnym stylem jazdy i nagminnym nieprzestrzeganiem przepisów, a zwłaszcza utrzymywaniem odpowiedniej odległości między pojazdami.

źródło:
Zobacz więcej