Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Przywiązał kobietę do samochodu i ciągnął 250 metrów po asfalcie i bruku

Mężczyna z kobietą uwiązaną do samochodu przejechał trzy ulice (fot.PAP/EPA/JULIAN STRATENSCHULTE)

28-letnia kobieta została znaleziona w stanie krytycznym na chodniku w Hameln. Wcześniej, jej były partner przywiązał ją za szyję liną do samochodu i ciągnął 250 metrów ulicami niemieckiego miasta.

Dożywocie za „honorowe zabójstwo”. Zabili córkę, bo ukradła prezerwatywy, by uprawiać seks przedmałżeński

Azdullah i Shazia Khan spędza resztę życia za kratkami. Małżeństwo zostało skazane przez sąd w niemieckim Darmstadt za uduszenie 19-letniej córki...

zobacz więcej

– Ofiarą jest 28-letnia kobieta. Lina została przywiązana do szyi, jej koniec do haka w samochodzie – informuje w komunikacie policja z Dolnej Saksonii.

Mężczyzna przejechał trzy ulice, holując kobietę za sobą. Następnie zostawił ofiarę na chodniku. – To nie do pomyślenia, z jaką brutalnością i pogardą działał mężczyzna – mówił Jens Petersen, rzecznik policji w Hameln.

Dodał, że kobieta była ciągnięta 250 metrów z dużą prędkością po asfaltowych i brukowanych ulicach. Nie jest też jasne, czy lina się przetarła, czy kobieta została od niej odwiązana.

Kobieta została natychmiastowo odwieziona do szpitala w Hameln. Była w stanie krytycznym. Po operacji została przetransportowana śmigłowcem do specjalistycznej kliniki. Mężczyzna sam zgłosił się na policję, nie stawiał oporu. 38-latek jest byłym partnerem ofiary. Policja incydent traktuje jako próbę zabójstwa.

„Die Presse” podaje, że zarówno ofiara jak i sprawca są obywatelami Niemiec o narodowości kurdyjskiej.

źródło:
Zobacz więcej