RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mnóstwo butów i zegarek za 48 tys. Zaskakujace wyniki audytu w „Policach”

Nietrafiona inwestycja, wizyta w spa czy zegarek za 48 tys.; wydatki szły w miliony – tak o używaniu służbowych kart kredytowych przez poprzedników mówił w Radiu Szczecin nowy prezes polickiej spółki Wojciech Wardacki.

Kowalczyk: przegląd spółek Skarbu Państwa może przynieść zmiany

Po ogłoszeniu wyników audytu w spółkach Skarbu Państwa możliwe są zmiany w zarządach największych spółek; nie będziemy z tymi zmianami czekać do...

zobacz więcej

Stary zarząd Zakładów Chemicznych Police został zwolniony, na czele nowego stanął Wojciech Wardacki. Przeprowadzony przez niego audyt wykazał stratę ponad 72 mln zł – informuje „Głos Szczeciński”.

W rozmowie z Radiem Szczecin Wojciech Wardacki mówił o tym, że prywatne wydatki były opłacane służbowymi kartami. – Wydatki były szerokie. Jedna osoba kupowała mnóstwo butów, m.in. buty dla dzieci, w jednym miesiącu 7 par. Klocki lego, płyty dvd dla dzieci, zegarki za 48 tysięcy, nie wiadomo dla kogo. Również spa dla klienta. Jedna osoba wydała w ciągu 3 lat 1,2 mln zł – powiedział.

Prezes ujawnił też chybione inwestycje zakładów chemicznych w Afryce. Za 200 mln złotych kupiono tam kopalnię, której złoża skończyły się po kilku miesiącach. – Wydobycie z tego słynnego złoża Lam Lam, to było małe złoże, zakończyło się po paru miesiącach 2014 r. – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej