RAPORT:

#FabrykahejtuPO

41 Polaków wyrzuconych z samolotu w Brukseli. „Pijani i wulgarni”

Do incydentu doszło na lotnisku w Brukseli (fot. flickr.com/Luke Lai)
Do incydentu doszło na lotnisku w Brukseli (fot. flickr.com/Luke Lai)

Grupa Polaków została wyproszona z samolotu belgijskich linii lotniczych za wulgarne zachowanie. Samolot z Brukseli do Alicante odleciał z dwugodzinnym opóźnieniem.

Samolot niemal zarył skrzydłem o pas startowy. Krok od tragedii w Pradze [WIDEO]

Boczny wiatr wiejący na lotnisku w Pradze niemal doprowadził do katastrofy pasażerskiego Boeinga 737. Po silnym podmuchu lądująca maszyna cudem...

zobacz więcej

Pilot samolotu Brussels Airlines, obawiając się o bezpieczeństwo pasażerów, nakazał na lotnisku w Brukseli 41 Polakom, by opuścili samolot. – Część osób z tej grupy zachowywała się wulgarnie, część była pod wpływem alkoholu – potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik policji w Brukseli Guy Theyskens.

Do samolotu stojącego na brukselskim lotnisku została wezwana policja, która jednak nie interweniowała. – Nikt nie został aresztowany, ponieważ cała grupa dość szybko opuściła samolot – powiedział rzecznik policji. Dodał, że pilot samolotu nie zdecydował się wnieść skargi przeciwko grupie Polaków. Po ich wyjściu maszyna belgijskich linii lotniczych odleciała z dwugodzinnym opóźnieniem.

RMF FM informuje, powołując się na rzecznika belgijskiej policji federalnej, że wyrzucenie s samolotu całej grupy pasażerów to sytuacja wyjątkowa; w podobnych okolicznosciach zazwyczaj wypraszana jest jedna lub dwie osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej