„Chodzi o to, aby ucywilizować dostęp do broni”

– Jeżeli ci, którzy posiadają broń, będą musieli co pięć lat zdawać egzamin praktyczny, a broń będzie rejestrowana, to na pewno będzie bezpieczniej – powiedział w „Kwadransie politycznym” wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15.

„Broń nie ma być kupowana w sklepie jak pieczywo”

– W Polsce dostęp do broni powinien nie być powszechny, ale łatwiejszy. Nie godzimy się na to żeby w Polsce traktować nas jak upośledzonych ludzi....

zobacz więcej

Wicemarszałek Stanisław Tyszka przekonywał w „Kwadransie politycznym”, że trzeba ucywilizować dostęp do broni. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji, który złożył Kukiz’15.

Tyszka przekonywał, że projekt dostosowuje nasze regulacje prawne do standardów Unii Europejskiej. Podkreślił, że teraz otrzymanie zezwolenia na broń jest uznaniowe i zależy od komendantów policji.

– Cywilizowana regulacja polega na tym, że kiedy obywatel spełni pewne kryteria ogłoszone w ustawie, może posiadać broń bądź nie. Jestem przekonany, że tak będzie bezpieczniej. Jeżeli ci, którzy posiadają broń, będą musieli co pięć lat zdawać egzamin praktyczny, a broń będzie rejestrowana, to na pewno będzie bezpieczniej – przekonywał.

Dodał, że chodzi o to, abyśmy szli z naszym prawem w kierunku cywilizacji, a nie państw trzeciego świata, gdzie decyduje urzędnik.źródło:
Zobacz więcej