Węgierska policja rozbiła ekstremistyczną organizację. Przechwycono ogromną ilość broni

Broń ukryta była m.in. w garażu prywatnego domu (fot. youtube.com/PoliceHungary)

12 osób zatrzymano i skonfiskowano dużą ilość broni na Węgrzech podczas akcji policji przeciw ekstremistycznej organizacji. Operacja miała związek z zabiciem policjanta w październiku – poinformowała we wtorek węgierska policja.

Ujawniono nagranie z wybuchu w Budapeszcie

Węgierski portal index.hu opublikował zapis z monitoringu z miejsca, gdzie w sobotę doszło do eksplozji ładunku wybuchowego. Policja zapewnia, że...

zobacz więcej

Podczas skoordynowanej akcji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Centrum Zapobiegania Terroryzmowi (TEK), w przeszukanych domach skonfiskowano broń automatyczną, pistolety oraz materiały wybuchowe.

Zatrzymania miały miejsce w ośmiu miastach, m.in. w Budapeszcie, Mosonmagyarovar (przy granicy z Austrią i Słowacją), Jaszbereny (na wschód od Budapesztu) i Sajtokeresztur (na północnym wschodzie kraju).

Wszyscy podejrzani mają związek z jedną z odnóg neonazistowskiej organizacji Węgierski Front Narodowy, której założyciel Istvan Gyoerkoes jest podejrzany o zabicie w październiku policjanta w mieście Boeny, przy granicy ze Słowacją.Węgierski Front Narodowy to organizacja paramilitarna, która powstała w 1989 r. Jest znana m.in. z akcji zastraszania społeczności żydowskiej i homoseksualistów.

źródło:

Zobacz więcej