„Franciszek nie lubi ostentacji, blichtru watykańskiego”

Juan Grabois to argentyński prawnik i wykładowca akademicki, był zaufanym współpracownikiem Jorge Bergoglio, kiedy ten był biskupem Buenos Aires. W studiu TVP Info mówił m.in. o początkach swojej przyjaźni z obecnym papieżem.

Papież: ubodzy i chorzy są bogactwem dla Kościoła

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że ubodzy i chorzy są „bogactwem dla Kościoła”. Zwracając się do nich podczas audiencji w Watykanie...

zobacz więcej

– Jorge Bergoglio lubił wychodzić na ulicę, lubił jeździć tramwajem, autobusami, lubił rozmawiać ze zbieraczami śmieci, których było wówczas wielu na ulicach Buenos Aires, walczył przeciwko handlowi ludźmi, nigdy nie lubił ostentacji – wspomina argentyński prawnik, który papieża Franciszka pamięta jeszcze z czasów, gdy ten mieszkał w Argentynie. W studiu TVP Info opowiadał o swojej wieloletniej przyjaźni z Jorge Bergoglio.

Juan Grabois to argentyński prawnik i wykładowca akademicki, był zaufanym współpracownikiem Jorge Bergoglio, kiedy ten był biskupem Buenos Aires. W wieku osiemnastu lat zaczął pomagać biednym mieszkańcom Buenos Aires. Wtedy też spotkał przyszłego papieża, gdy ten był jeszcze kardynałem.

 – Kardynał Bergoglio wspierał nas w staraniach o stypendia. Nie pytał nas o nic, nie pytał w co wierzymy, jaką wyznajemy ideologię, po prostu nam pomagał – opowiadał w studiu TVP Info, Juan Grabois.

Od czerwca 2016 roku Grabois jest członkiem Papieskiej Rady Iusticia et Pax. Aktywnie działa na rzecz osób ubogich i wykluczonych w argentyńskich miastach i tzw. dzielnicach biedy, angażuje się w ruchy społeczne na rzecz pokrzywdzonych.

źródło:
Zobacz więcej