Trumpa pomysł na konflikt w Syrii. Prezydent elekt omówi strategię z Putinem

„Zamierzam osiągnąć porozumienie, które wydaje się niemożliwe” (fot. Anadolu Agency / Contributor)

– Wspieramy rebeliantów walczących z Syrią, a nie mamy pojęcia kim są ci ludzi – powiedział Donald Trump w wywiadzie dla „Wall Street Journal”. Prezydent elekt zapowiedział zmianę strategii wojskowej Stanów Zjednoczonych w Syrii. W rozmowie z dziennikiem prezydent elekt powiedział, że zamierza wkrótce odbyć rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

„To jasne, że Putin wolałby mieć za prezydenta Stanów Zjednoczonych marionetkę”

Kandydatka demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton nazwała swego rywala, kandydata republikanów Donalda Trumpa, „marionetką” rosyjskiego...

zobacz więcej

Donald Trump w wywiadzie dla „Wall Street Journal” nie przedstawił szczegółów nowej strategii USA w Syrii, ale zasugerował możliwość odejścia od polityki wspierania umiarkowanej syryjskiej opozycji. Prezydent elekt dał do zrozumienia, że jego priorytetem będzie walka z Państwem Islamskim, a niekoniecznie odsunięcie od władzy prezydenta Baszara Asada.

Tłumaczył, że atakowanie wojsk Asada kończy się walką z Rosja i Syrią. Zapowiedział, że podejmie próbę rozwiązania konfliktu Izraelsko-palestyńskiego, który nazwał niekończącą się wojną. – Zamierzam osiągnąć porozumienie, które wydaje się niemożliwe – oświadczył Trump.

W rozmowie z dziennikiem zapowiedział, że zamierza w najbliższym czasie odbyć rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem. Trump miał dostać od niego „piękny” list po wygranych wyborach.

źródło:
Zobacz więcej