Polka wśród ofiar wypadku tramwaju w Londynie

35-letnia Polka mieszkająca w Anglii jest jedną z ofiar wypadku tramwajowego, do którego doszło w środę w brytyjskiej stolicy – poinformowały lokalne media. Według dziennikarzy „Evening Standard” kobieta osierociła dwie córki.

Siedem osób zginęło w wypadku tramwaju w Londynie

Poważny wypadek na południu Londynu. Nad ranem w okolicy stacji Sandilands wywrócił się tramwaj. Zginęło siedem osób, zaś ponad 50 zostało rannych....

zobacz więcej

Do wypadku doszło w środę rano. Dwuwagonowy tramwaj, kursujący na linii Croydon-Wimbledon, wypadł z szyn i przewrócił się na bok. Zginęło siedem osób, a 51 trafiło do szpitali. Stan wielu z nich okazał się poważny.

W akcji ratunkowej brało udział pięć jednostek ratowniczych, osiem jednostek straży pożarnej i ponad 70 strażaków, który użyli ciężkiego sprzętu do wydobycia osób, które utknęły w tramwaju.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Według wstępnych doniesień tramwaj jechał za szybko, przekraczając na ostrym łuku prędkość o 20 km na godzinę. Po wypadku motorniczy został zatrzymany, jednak opuścił już areszt. Czy i jakie zarzuty usłyszy – dowiemy się w maju, kiedy zakończy się śledztwo w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej