RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jarosław Kaczyński: wyciągamy rękę do wszystkich, którzy chcą silnej Polski

– 11 listopada 2016 roku, na dwa lata przed stuleciem polskiej niepodległości wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic chcą silnej Polski, silnej Europy, chcą, by nasza cywilizacja chrześcijańska trwała i zwyciężała i rozszerzała się – mówił w piątek Krakowie prezes PiS. Jarosław Kaczyński podjął wątek czwartkowego przemówienia prezydenta. Andrzej Duda wspominając o podziałach, mówił o tym, że „pęknięta” Polska jest słabsza. – Jest płaszczyzna jedności – przekonywał Kaczyński. – Musi nią być zabieganie o zmiany w Europie – dodał.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Polsce i na świecie

– 11 listopada 2016 roku, na dwa lata przed stuleciem polskiej niepodległości wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic chcą...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński przemawiał w historycznej sali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ulicy Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Prezes PiS podjął wątek przemówienia prezydenta. Andrzej Duda wspominając o podziałach, mówił o tym, że „pęknięta” Polska jest słabsza i dlatego – podkreślał – „trzeba się jednoczyć”.

– Jest płaszczyzna tej jedności – powiedział Kaczyński. – Musi nią być zabieganie o zmiany w Europie. O to, by Europa nie brnęła dalej w kierunku, który musi oznaczać w ostatecznym rachunku jej klęskę. Tylko, żeby poszła w inną stronę – mówił.

– 11 listopada 2016 roku, na dwa lata przed stuleciem polskiej niepodległości wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic chcą silnej Polski, chcą silnej Europy, chcą, by nasza cywilizacja, o której mój śp. brat Lech Kaczyński powiedział, że jest najbardziej ze wszystkich sprzyjającą człowiekowi – cywilizacja chrześcijańska trwała i zwyciężała i rozszerzała się – zadeklarował prezes PiS.

– Może, państwo, dziwicie się, że się śmieję – dodał po aplauzie publiczności. – Patrzę na maleńką dziewczynkę, która ma w ręku flagę i do tego, jeśli dobrze rozumiem, też krzyczała „Jarosław” – zażartował. – Chodzi o to, żeby silna Polska i silna Europa była dla nas i dla tej malutkiej dziewczynki, która – daj Boże, dożyje XXII wieku – powiedział.

– Musimy tak patrzeć – musimy patrzeć na nasze pokolenie, na tych, którzy są w takim wieku jak ta młoda dama, i musimy także patrzeć na tych, których jeszcze pośród nas nie ma. Oby ich było jak najwięcej – dodał szef PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej