RAPORT

Pogarda

Ryszard Kukliński generałem. Pośmiertny awans pułkownika

W 1994 r. płk Kukliński został przyjęty na prywatnej audiencji przez Jana Pawła II (fot. PAP/reprodukcja ze zbiorów J. Szaniawskiego)
W 1994 r. płk Kukliński został przyjęty na prywatnej audiencji przez Jana Pawła II (fot. PAP/reprodukcja ze zbiorów J. Szaniawskiego)

Najnowsze

Popularne

Był jednym z współpracowników najwyższych władz PRL, miał dostęp do tajnych planów wojskowych Układu Warszawskiego. Ryszard Kukliński ryzykując życiem, przekazywał zdjęcia dokumentów amerykańskiemu wywiadowi. Gdy został zdemaskowany, uciekł z Polski. Wydano na niego wyrok śmierci. Zrehabilitowano i oczyszczono z zarzutów dopiero w połowie lat 90. W sobotę prezydent Andrzej Duda przekazał akt nominacji generalskiej Izbie Pamięci imienia Ryszarda Kuklińskiego.

Ryszard Kukliński zostanie pośmiertnie generałem? Szef MON napisał wniosek do prezydenta

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skierował do prezydenta wniosek o nadanie pośmiertnie Ryszardowi Kuklińskiemu stopnia generała....

zobacz więcej

Prezydent pośmiertnie awansował pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na generała brygady.

Podczas sobotniej uroczystości w Belwederze Andrzej Duda podkreślił, że w ten sposób dokonała się sprawiedliwość historyczna. Generała Kuklińskiego prezydent nazwał rycerzem niepodległości odzyskanej w 1989 roku.

Amerykanie nie chcą pokazać dokumentów Kuklińskiego. CIA milczy

Pomimo wieloletnich starań Instytutu Pamięci Narodowej oraz dawnych współpracowników płk. Ryszarda Kuklińskiego, Amerykanie nie chcą ujawnić...

zobacz więcej

Prezydent powiedział też, że dzieło pułkownika – a od dziś generała – Kuklińskiego jest niepodważalne i było niezbędne.

Nominację z rąk Andrzeja Dudy odebrał w imieniu generała Filip Frąckowiak dyrektor Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej