Prezes IPN: Marsz Niepodległości to fenomen

– Uczestnikami Marszu Niepodległości są głównie ludzie młodzi, którzy maszerują pod biało-czerwonymi flagami – mówił w „Czterech stronach” Jarosław Szarek, prezes IPN. Zachęcał do udziału w akcji #mojaniepodległa, którą IPN rozpoczyna wspólnie z TVP.

Marsze, manifestacje, parady. Święto Niepodległości w stolicy

Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 15 zgromadzeń publicznych, odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości państwowe z udziałem...

zobacz więcej

Akcja #mojaniepodległa daje Polakom możliwość pokazania, za pomocą mediów społecznościowych, za co kochają ojczyznę. – Każdy młody człowiek może zamieścić zdjęcie pokazujące, czym dla niego jest niepodległość, jak ją rozumie – wyjaśnił Jarosław Szarek.

Dodał, że jako prezes IPN zamieścił również swoje zdjęcie z grupą osób, którym w czwartek wręczył nagrodę „Świadka historii”. – To ludzie, którzy poza granicami kraju kultywują polską historię – wyjaśnił.

Szarek mówiąc o piątkowym Święcie Niepodległości stwierdził, że Marsz Niepodległości, jako inicjatywa, powstał z potrzeby świętowania 11 listopada. Jego zdaniem to fenomen.

– Budzi wiele kontrowersji, szczególnie środowisk lewicowych, które przegrywają walkę o tradycję i tożsamość – ocenił i podkreślił, że uczestnikami Marszu są głównie ludzie młodzi, którzy maszerują pod biało-czerwonymi flagami.źródło:
Zobacz więcej