RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mieszkanka Neapolu dostała 100 mandatów. Ma zapłacić 10 tys. euro

Neapolitanka wjeżdżała do strefy ograniczonego ruchu w centrum miasta  (fot. Christopher Furlong/Getty Images)
Neapolitanka wjeżdżała do strefy ograniczonego ruchu w centrum miasta (fot. Christopher Furlong/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

100 mandatów otrzymała w ciągu miesiąca mieszkanka Neapolu. Wystawiono je na łącznie 10 tysięcy euro za wjazd bez wymaganego pozwolenia do strefy ograniczonego ruchu w centrum. Kobieta zapomniała dopełnić formalności związanych z uzyskaniem takiego pozwolenia.

Policjant sam sobie wlepił mandat. „Wypisałem, żeby dać sobie nauczkę”

Norweski policjant ukarał mandatem... samego siebie. To efekt „obywatelskiej interwencji” na Facebooku. Ktoś napisał na tym portalu...

zobacz więcej

Taka liczba mandatów kwalifikuje się do Księgi rekordów Guinnessa – podkreślają w czwartek włoskie media. Zauważają, że to zaledwie pierwsza partia kar – z przełomu lipca i sierpnia. Mieszkanka Neapolu wjeżdżała do centrum miasta aż do początku października.

To oznacza – jak sama obliczyła – że dostanie jeszcze około 50 mandatów po 100 euro każdy. Tym samym łączna kwota do zapłacenia wzrośnie do około 15 tysięcy euro.

To cena za to, że kobieta zapomniała o dopełnieniu wszystkich formalności związanych z uzyskaniem zgody na wjazd do strefy ograniczonego ruchu. Zapłaciła wprawdzie obowiązkową kwotę za poruszanie się samochodem po tej części stolicy Kampanii, ale nie dopilnowała ostatniego etapu procedury, czyli wpisania jej auta na listę uprawnionych pojazdów.

Zwój długi na cztery metry

Zapomniawszy o tym wymogu, kilka razy dziennie pod okiem fotoradarów wjeżdżała do strefy, w której mieszka, aż do chwili, gdy listonosz przyniósł jej długi na 4 metry zwój mandatów.

Kobieta załatwiła już wszystkie zapomniane formalności w urzędzie, ale mandaty dalej napływają. Zapowiedziała, że będzie prosić burmistrza Neapolu o „ułaskawienie” i tłumaczy, że nie ma pieniędzy na karę, bo jest bezrobotna. Zadeklarowała natomiast gotowość odpracowania tej sumy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej