RAPORT

Pogarda

Czarnecki: Clinton odpowiadała za zbliżenie Białego Domu z Kremlem

Najnowsze

Popularne

– Polska uszanuje każdy wybór Amerykanów. Jestem przeciwko demonizowaniu Donalda Trumpa. Pani Clinton jako sekretarz stanu USA była twarzą resetu amerykańsko-rosyjskiego. To ona odpowiadała za zbliżenie Białego Domu z Kremlem, a na ołtarzu współpracy amerykańsko–rosyjskiej sprzedano Polskę. To był wielki błąd Ameryki. Ówczesna sekretarz stanu Hillary Clinton za to odpowiadała – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.

Donald Trump, bezwzględny biznesmen i mistrz autopromocji

Nowojorski miliarder, inwestor budowlany i celebryta. Donald Trump ku zaskoczeniu wszystkich zdobył nominację Republikanów w wyścigu do Białego...

zobacz więcej

W opinii Czarneckiego „doradcy Hilary Clinton są bardzo niechętni Polsce”.

– Establishment polityczny, któremu wojnę wydał Donald Trump, trzymał mocno kciuki za Clinton. Ci sami ludzie, którzy atakują polskie władze, bardzo mocno wspierali Clinton, a atakowali Trumpa. Pani Clinton w przeszłości blisko współpracowała z Rosja, co nie było dla nas dobre – powiedział wiceprzewodniczący PE.

Jego zdaniem „Donald Trump to pragmatyczny biznesmen, który jako prezydent będzie słuchał się swoich doradców”.

– Doradcy Trumpa, których znam, są sceptyczni wobec Rosji. Nie boję, że Donald Trump zmieni politykę wobec Rosji. Jestem pewny, że nie będzie ingerował w nasze wewnętrzne polskie sprawy. Nie demonizujmy Trumpa – dodał Czarnecki.

Dobry czas dla Polski i Ameryki

Ryszard Czarnecki zasygnalizował w trakcie programu, że możliwy jest lament w mediach po stronie lewicowo-liberalnych polityków.

– Spodziewam się ataku histerii po tych, którzy uważali, że jak nie wygra Hillary Clinton, to będzie koniec świata. Nadchodzi dobry czas relacji polsko-amerykańskich – powiedział na koniec wiceprzewodniczący PE.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej