Macierewicz: drony będą stanowić skuteczne narzędzie obronne

– Mogliście państwo obserwować pokazy zdolności najnowocześniejszych modeli dronów, dronów bojowych, dronów obserwacyjnych. Są one przygotowane dla wojsk operacyjnych jak i przyszłych Wojsk Obrony Terytorialnej. Liczymy na to, że wkrótce wejdą do seryjnej produkcji – stwierdził w trakcie pokazów dronów w Zielonce szef MON Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz: sytuację z Rosją traktujemy poważnie

Rosnące zagrożenie ze strony Rosji jest głównym tematem rozmów ministrów obrony państw NATO podczas szczytu w Brukseli. – Sytuacja z Rosją jest...

zobacz więcej

Zdaniem ministra drony będą „stanowić skuteczne narzędzie działania w każdej sytuacji obronnej, jakiej możemy się znaleźć”.

– Możliwości działania są olbrzymie, skuteczność także. Liczymy na to, że nasza armia będzie w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem – powiedział minister.

Szef MON stwierdził, że inwestycja w drony to „odpowiedź na wszystkie nieroztropne uwagi, jakie słyszeliśmy na temat Obrony Terytorialnej w kraju”.

– Żołnierze Obrony Terytorialnej będą wyposażeni w najnowocześniejszą broń. Drony są bronią masową. Skuteczność zależy od masowości. Mówimy o tysiącach egzemplarzy, to jest kwestia co najmniej roku czasu na zakończenie przygotowań i wdrożenie do masowej produkcji – stwierdził na koniec Macierewicz.

źródło:
Zobacz więcej