Francja: likwidacja namiotów imigrantów w Paryżu

Część imigrantów dotarła do Paryża spod Calais (fot. PAP/EPA/JEREMY LEMPIN)

Kilka godzin zajęło francuskiej policji wywiezienie mieszkańców nielegalnego obozu imigrantów w Paryżu. W obozowisku na bulwarze Stalingradu, między XIX a XX dzielnicą, koczowało ponad 3800 osób – głównie z Afganistanu, ale także z innych państw, przede wszystkim afrykańskich: Libii, Sudanu i Erytrei.

Nieletni imigranci wywiezieni z „dżungli”. Część może trafić do Wielkiej Brytanii

Francuskie władze zakończyły wywożenie około półtora tysiąca samotnych dzieci z likwidowanego obozu uchodźców pod Calais. Nieletni zostali...

zobacz więcej

Kobiety z dziećmi i rodziny zostały przewiezione do tymczasowych ośrodków mieszczących się w Paryżu. W tym celu zarekwirowano i przystosowano do pobytu tam ludzi kilka sal gimnastycznych. Samotni mężczyźni zostali umieszczeni także w prowizorycznych ośrodkach, w stołecznym regionie Ile-de-France.

Do przeprowadzenia operacji wynajęto osiemdziesiąt autokarów. Pojawienie się pierwszego z nich zostało przyjęte okrzykami radości. Imigranci koczujący w namiotach obawiali się o swoje zdrowie i życie w związku z nadejściem chłodów.

Obyło się bez incydentów, gdyż większość osób z bulwaru Stalingrad chciała znaleźć stały dach nad głową. Nad porządkiem czuwało sześciuset funkcjonariuszy policji. Władze Paryża nie wykluczają, że w tym samym miejscu znów pojawi się kolejny obóz imigrantów, gdyż wcześniej takie skupiska uchodźców w tym miejscu były już dwukrotnie likwidowane.

źródło:
Zobacz więcej