RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Spotkanie narodowców z przedstawicielami Facebooka przełożone

– Facebook przekazał nam informację, że do takiego spotkania nie jest gotowy dzisiaj; chce spotkać się mniej więcej w ciągu tygodnia, dwóch – poinformował Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Na sobotę narodowcy zapowiadają manifestację przed siedzibą portalu w Waraszawie.

Facebook odpowiada organizatorom Marszu Niepodległości

Na zarzuty dotyczące zablokowania stron promujących Marsz Niepodległości odpowiada Facebook. Wiceprezydent serwisu, odpowiadający za Europę Richard...

zobacz więcej

– Czy globalne korporacje będą nam dyktowały, co wolno w Polsce mówić, a czego nie wolno, jest jednym z najważniejszych pytań, na które jako państwo, jako społeczeństwo powinniśmy sobie odpowiedzieć – mówił przed siedzibą Facebooka Robert Winnicki, poseł, prezes Ruchu Narodowego.

W ostatnim tygodniu przez kilkadziesiąt godzin zablokowane były treści promujące Marsz Niepodległości. Facebook blokował i usuwał profile organizatorów i sympatyków akcji. Internetowy gigant dopiero w środę przywrócił zablokowane strony. W czwartek przed południem środowiska narodowościowe chciały spotkać się z przedstawicielami Facebooka. Do spotkania nie doszło.

– Facebook przekazał nam informację, że do takiego spotkania nie jest gotowy dzisiaj, chce spotkać się mniej więcej w ciągu tygodnia, dwóch – informuje Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Stwierdził także, że ruchowi zależy, by Facebook dostosował się do obowiązującego w Polsce prawa.

Jak Facebook blokuje Marsz Niepodległości

Facebook w Polsce masowo blokuje strony z wpisami o Marszu Niepodległości. Ostatnio wyłączył stronę Piotra Wrońskiego, bo ten napisał o płk....

zobacz więcej

Kontrowersyjne symbole

Richard Allan, odpowiedzialny za politykę publiczną tego serwisu społecznościowego tłumaczył, że publikacje narodowców naruszały Standardy Społeczności w zakresie mowy nienawiści. Ponieważ jednak Marsz Niepodległości jest legalnym, zarejestrowanym wydarzeniem, Facebook zdecydował o zezwoleniu na umieszczanie na stronie treści zawierających symbol Falangi.

– Przypominam, że symbol Falangi jest legalny w Polsce – mówił Tomasz Kalinowski, rzecznik mazowieckiego ONR.

Marsz Niepodległości przejdzie 11 listopada ulicami Warszawy pod hasłem „Polska bastionem Europy”. Ale to niejedyna manifestacja, jaką na najbliższe dni zaplanowały środowiska narodowościowe. W sobotę 5 listopada będą pikietować siedzibę portalu.

– To niedopuszczalne, że Facebook stosuje podwójne standardy w stosunku do swoich użytkowników. List wiceprezesa Facebooka na Europę pokazuje, że nadal jest o co walczyć – tłumaczył decyzję o proteście Witold Tumanowicz, wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

źródło:
Zobacz więcej