„Są rodziny, które nie do końca wiedzą, gdzie został pochowany ich bliski”

– Są rodziny, które nie do końca wiedzą, czy przychodząc na grób, gdzie został pochowany ich bliski, rzeczywiście ten bliski tam leży – stwierdziła w trakcie programu „Gość Poranka” poseł Małgorzata Wypych, odnosząc się do planowanych przez prokuraturę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

„Gazeta Polska”: jest nagranie rozmowy Tusk–Putin w Smoleńsku

Instytucje państwa polskiego dysponują nagraniem rozmowy pomiędzy Donaldem Tuskiem a Władimirem Putinem z nocy 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku....

zobacz więcej

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości sądzi, że „czas pokaże czy osoby, które zajmowały się katastrofą smoleńska robiły to zgodnie ze wszystkimi standardami przyjętymi na świecie czy nie”.

– W pewnym momencie wizyty zostały rozdzielone. Nie można zapominać, że fakty historyczne są zatopione w pewnej rzeczywistości. Jeśli chodzi o przygotowanie wizyty pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego to była ona traktowana jako wyjazd nie wiadomo kogo – dodała.


W jej opinii jeśli chodzi o raporty Jerzego Millera i szefowej MAK Anodiny, to zostały one podważone przez ponad 150 apolitycznych naukowców.
 
– Dopuściliśmy do tego, ze na ponad 163 wątpliwości ze strony polskiej nie uzyskaliśmy żadnych odpowiedzi do dnia dzisiejszego – podsumowała.

źródło:
Zobacz więcej