RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Złodziej udawał...miliardera. Grupa chciała ukraść 1,5 mln zł

To miał być prosty i dochodowy przekręt. Kilku oszustów przygotowało kompanowi dowód osobisty na nazwisko polskiego miliardera z pierwszej dwudziestki „Listy najbogatszych Polaków”. Zawiadomili bank, że „pan prezes” sam się stawi, aby dokonać zlecenia przelania 1,5 mln zł na wskazane przez niego konto. Wychodząc z banku, ze zdumieniem zauważyli, że zamiast fortuny czekają na nich funkcjonariusze CBŚP.

Kradną miliony używając gazet

Jaki jest najnowszy sposób polskich przestępców na obrabowanie banku? Wystarczy podstawiona osoba, kilka fikcyjnych przelewów oraz kilka godzin...

zobacz więcej

Przed kilkoma dniami do jednego z olsztyńskich banków zgłosił się przedstawiciel znanej firmy z branży motoryzacyjnej. Zapowiedział, że pojawi się w placówce, aby autoryzować przelew na 1,5 mln zł.

Jako, że nazwisko klienta znajduje się na liście najbogatszych Polaków, a zlecenie było – delikatnie, mówiąc – dziwne, szefostwo banku zawiadomiło policję.

Wielki przekręt w olsztyńskim banku. Klienci stracili 1,2 mln zł

1 mln 200 tys. zł zniknęło z kont klientów olsztyńskiego banku. Głównym podejrzanym jest pracownik placówki, który usłyszał już 13 zarzutów...

zobacz więcej

Zaskoczenie

Sprawą zajęli się funkcjonariusze warmińskiego CBŚP. Przygotowali zasadzkę na sprytnych i bardzo bezczelnych oszustów. Umówionego dnia w banku pojawił się „miliarder” wraz z „ochroną”. Spokojnie pokazał dowód osobisty i po dopełnieniu formalności sfinalizował przelew 1,5 mln zł na wskazane przez siebie konto. Potem wszyscy mężczyźni spokojnie wyszli. Byli przekonani, że pieniądze są już na koncie, założonym przez wynajętego przez nich „słupa”. I lada moment będą bardzo bogaci.

Marzenie te prysły, gdy okazało się, że na „miliardera” i jego „ochronę”, czekają przed bankiem funkcjonariusze CBŚP. Niedoszli milionerzy byli totalnie zaskoczeni. „Miliarder” miał przy sobie dobrze podrobiony dowód osobisty.

– Mężczyźni nie wiedzieli, że cała transakcja była mistyfikacją.

– Czterech mieszkańców Mazowsza usłyszało zarzuty usiłowania wyłudzenia 1,5 mln złotych na szkodę właściciela rachunku, a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia – mówi tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej