Zbiegły więzień zatrzymany. Czekają go nawet dwa lata dodatkowej odsiadki

Więzień, który w czwartek rano zbiegł ze szpitala MSWiA w Lublinie został zatrzymany. Policjanci i funkcjonariusze służby więziennej aresztowali 24-latka w piątek wieczorem.

Para morderców uciekła z więzienia w Nowym Jorku. Przekopali się do kanałów

Historia rodem z filmów sensacyjnych: dwóch morderców, skazanych na dożywocie i 25 lat więzienia, uciekło zza krat, robiąc podkop do kanałów i...

zobacz więcej

Bartosz L. prawdopodobnie miał w planach dalszą ucieczkę. Po godzinie 18.00 przyjechał taksówką na dworzec PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Po chwili był już w rękach funkcjonariuszy, którzy od czasu jego ucieczki prowadzili jego poszukiwania.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Teraz musi się liczyć z dodatkową karą dwóch lat pozbawienia wolności za ucieczkę. Do tej pory odsiadywał wyrok za włamania i kradzieże. Zgodnie z wyrokiem sądu powinien opuścić więzienie w 2024 roku.

– Teraz trwa procedura zakwalifikowania go do skazanych niebezpiecznych. Zostanie umieszczony w specjalnym oddziale – poinformował w rozmowie z TVP Info ppłk Andrzej Fereniec, z-ca dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie.

Ucieczka z aresztu śledczego

Mieszkaniec Lublina osadzony był w Areszcie Śledczym. Odsiadywał wyroki za kradzieże. Do szpitala trafił we wtorek na specjalistyczne leczenie, prawdopodobnie z powodu samookaleczenia. Pilnowali go funkcjonariusze Służby Więziennej.

Więzień uciekł ze szpitala w czwartek rano – schodząc po rynnach i gzymsach.

źródło:
Zobacz więcej