RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Celnicy wyłuskali przemyt z ziaren słonecznika

Celnicy odkryli 410 nielegalnych paczek papierosów (fot.Słóżba Celna)

Pomysłowość przemytników nie zna granic. 31-letnia Ukrainka zadała sobie sporo trudu, aby ukryć kontrabandę.

Papierosy warte milion złotych zakopane w cemencie. Celny strzał funkcjonariuszy

90 tys. paczek nielegalnych papierosów wyciągnęli celnicy z pociągu, który z Białorusi wiózł transport cementu. Przemytników zdradziły naruszone...

zobacz więcej

Ukrainka wpadła podczas rutynowej kontroli na przejściu granicznym w Medyce. Wjeżdżała do Polski dostawczym samochodem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli jej bagażu podręcznego celnicy natknęli się na sporą ilość ziaren słonecznika.

410 paczek w ziarnach słonecznika

– Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało, jak trzeba – wyjaśnia portalowi tvp.info Edyta Chabowska, rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu. Ziarna pakowane były w fabrycznie zamknięte torebki. – Jednak funkcjonariuszom podejrzane wydały się opakowania, znajdujące się głębiej – mówi i dodaje, że były twardsze niż te, ułożone na wierzchu transportu.

Szczegółowa kontrola wykazała, że torebki zawierały nie tylko ziarna słonecznika. Ukryto w nich nielegalne papierosy. Opakowania słonecznika były przykrywką dla jednej lub dwóch paczek papierosów. W sumie kobieta próbowała wwieźć do Polski 410 paczek.

Edyta Chabowska przyznaje, że pomysłowość przemytników jest olbrzymia. Były już papierosy w bułkach, bigosie, a nawet w... porcji obiadowej, zakopane pod ziemniakami. Rzeczniczka przyznaje, że ponad 400 paczek to dość sporo, jak na tego rodzaju przemyt.

źródło:
Zobacz więcej