„Treści promujące nacjonalizm nie powinny znajdować się w sieci”

– W świecie mediów panuje zasada, że pewne treści, jeśli one godzą w czyjeś dobre imię, rację stanu albo promują nazizm, nacjonalizm i ksenofobię, to nie powinny znajdować się w sieci – stwierdziła w trakcie programu „Gość poranka” Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej. Odniosła się do blokowania niektórych kont na portalach społecznościowych.

„Negocjatorzy osiągnęli porozumienie w sprawie CETA”

Jest porozumienie w Belgii w sprawie umowy handlowej Unii Europejskiej z Kanadą. Belgijska Walonia wycofała swoje veto. W opinii Marka...

zobacz więcej

W programie była również mowa o umowie CETA. Zdaniem Izabeli Leszczyny dzisiaj my, jako Unia Europejska, „mamy problem z samą Belgią, nie z Unią Europejską.”

– Belgia sama ze sobą ma problem, od ponad 200 lat. Walonia z Flandrią nigdy nie były w stanie się pogodzić i wykorzystują każdą okazje do tego, żeby pokazać, że jest to państwo federalne. Państwo, w którym każdy region ma swojego premiera i swój parlament. Belgowie przez ponad rok nie mieli rządu, bo nie potrafili się ze sobą dogadać – stwierdziła poseł.

W jej opinii skomplikowana sytuacja w Belgii nie ma nic wspólnego z samą CETA.

– Belgia musi jeszcze trochę popracować. Ta umowa wywołuje bardzo duże emocje, ponieważ ludzie jej nie rozumieją. My w Polsce mamy swoje normy dotyczące żywności i tego, co jest dopuszczalne. Od polskich służb będzie zależało, czy produkty z GMO będą wpuszczane. Bezpieczeństwo w tej kwestii musimy zapewnić sobie sami – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej