RAPORT

Wojna na Ukrainie

19-latek aresztowany z powodu podejrzanego pakunku w metrze

W Wielkiej Brytanii obowiązuje drugi najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali (fot. Tolga Akmen/Anadolu Agency/Getty Images)
W Wielkiej Brytanii obowiązuje drugi najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali (fot. Tolga Akmen/Anadolu Agency/Getty Images)

Brytyjska policja poinformowała w piątek o aresztowaniu 19-letniego mężczyzny podejrzanego o przestępstwa terrorystyczne, w związku ze znalezieniem „podejrzanego przedmiotu” w londyńskim metrze. Na tym etapie policja nie poszukuje żadnych innych osób.

10 ataków terrorystów w Londynie jednego dnia? Służby chcą być gotowe

Brytyjskie: policja, wojsko i wywiad liczą się z ewentualnością wielu jednoczesnych zamachów terrorystycznych w Londynie. Otrzymały polecenie...

zobacz więcej

Podczas zatrzymania mężczyzny na ulicy w północnym Londynie policjanci użyli paralizatora. 19-latek został aresztowany na podstawie ustawy antyterrorystycznej – podano w komunikacie Scotland Yardu.

W czwartek przed południem w pociągu metra linii Jubilee na stacji North Greenwich znaleziono „podejrzany pakunek” – poinformowano. Stacja została ewakuowana; policja przeprowadziła kontrolowaną eksplozję znaleziska.

Trwają specjalistyczne badania mające ustalić, co zawierał podejrzany pakunek. – Policjanci nie wykluczają żadnego ewentualnego motywu. Na tym etapie nie poszukują nikogo innego w związku z tą sprawą – podała policja.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje drugi najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali, co oznacza, że prawdopodobieństwo ataku jest wysokie. W lipcu szef policji oświadczył, że jest to raczej „kwestią tego, kiedy nastąpi atak, a nie czy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej