RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sprytna dostawa do więzienia, czyli narkotyki w bucie

Blisko 50 g narkotyków ukrytych w paczce trafiło do zakładu karnego w Koronowie. Funkcjonariusze odnaleźli używki schowane pod wkładką buta. Sprawą zajęli się już policjanci – informuje TVP Bydgoszcz.

Kurierzy wracający z Holandii wpadli z bronią i narkotykami

Dwaj narkotykowi kurierzy wpadli, gdy przewozili z Holandii amfetaminę, próbki haszyszu i marihuany oraz pistolet wraz z 40 sztukami amunicji....

zobacz więcej

W paczce higieniczno-odzieżowej, jaka trafiła do ZK w Koronowie, funkcjonariusze służby więziennej odnaleźli blisko 50 g marihuany. Narkotyki włożono do buta.

– Nie były szczególnie ukryte. Funkcjonariusz, wyjmując wkładkę, zauważył, że znajduje się tam coś nienaturalnego. Była to, ukształtowana jako dodatkowa wkładka, marihuana – informuje mjr Mariusz Budny, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy.

W laboratorium bydgoskiej policji są kilogramy używek. Środki odurzające trafiają do badań niemal codziennie. Specjaliści dokładnie sprawdzają ich skład chemiczny, dopiero wtedy mogą być pewni, z jakimi substancjami mają do czynienia.

Od początku roku policjanci przejęli ponad 50 kg marihuany, ponad 40 kg amfetaminy, ok. 7 kg dopalaczy. Zlikwidowano też ponad 70 plantacji. Osób uzależnionych od narkotyków jest coraz więcej. Specjaliści alarmują, że po środki odurzające sięgają przede wszystkim młode osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej