RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja znalazła w Wiśle rzeczy kobiety. Czy należały do Katarzyny Z.?

Policja bada dno rzeki (fot. malopolska.policja.gov.pl)
Policja bada dno rzeki (fot. malopolska.policja.gov.pl)

Trzy przedmioty należące do kobiety wydobyli w nocy z Wisły policyjni płetwonurkowie. Czy były własnością Katarzyny Z.? Już od trzech dni na krakowskim odcinku rzeki kontynuowane są poszukiwania szczątków oraz dowodów w sprawie zamordowanej w 1998 r. krakowskiej studentki.

Będzie przełom w sprawie śmierci Katarzyny Z.? Po 18 latach ruszają poszukiwania

Wznowiono poszukiwania szczątków zamordowanej przed 18 laty studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Katarzyny Z. Morderstwo dziewczyny, która...

zobacz więcej

Działania prowadzą specjaliści z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP pod kierunkiem Macieja Rogusa - biegłego z zakresu poszukiwania zwłok ludzkich w wodzie. Całość prac nadzorują krakowscy prokuratorzy oraz policjanci z tzw. Archiwum X.

Badanie dna

Dotychczasowe poszukiwania polegały na badaniu dna rzeki przy użyciu nowoczesnego sonaru. Po zeskanowaniu sprawdzanego obszaru odpowiedni program komputerowy „złożył” uzyskane obrazy w jeden, na podstawie którego członkowie zespołu wytypowali interesujące ich miejsca i przedmioty, które zostały zlokalizowane na dnie rzeki.

Płetwonurkowie cały czas pracują i docierają do ustalonych przedmiotów i elementów, które są kluczowe dla wyjaśnienia sprawy.

źródło:
Zobacz więcej