RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Amazon wchodzi mocniej na nasz rynek e-handlu. Miliony ofert przetłumaczono na polski

Polska wersja językowa to nie osobny sklep (fot. amazon.de)
Polska wersja językowa to nie osobny sklep (fot. amazon.de)

Internetowy gigant przetłumaczył miliony ofert i liczy na skokowy wzrost. Płacić „po polsku” jednak nie pozwala – pisze „Puls Biznesu”.

Strajk w niemieckim Amazonie, skargi na „nieludzką presję”. Gigant ucieka do Polski?

W czterech placówkach firmy wysyłkowej Amazon w Niemczech rozpoczął się w poniedziałek kolejny strajk w ramach trwającego od ponad roku sporu...

zobacz więcej

W środę oficjalnie rusza polska wersja językowa sklepu amazon.de. Amazon wchodzi więc mocniej na polski rynek e-handlu, wart według PMR 38 mld zł, choć nadal nie staje na nim obiema nogami.

– Wprowadziliśmy polską wersję językową strony, która do tej pory była dostępna po niemiecku, angielsku i niderlandzku, przetłumaczyliśmy miliony ofert, uruchomiliśmy też polskojęzyczny dział obsługi klienta. Już wcześniej wielu Polaków robiło u nas zakupy, ale teraz tuż przed świątecznym szczytem - likwidujemy ważną barierę w dostępie do naszej oferty – mówi Ben Howes, szef PR Amazon w Unii Europejskiej.

Polska wersja językowa to nie osobny sklep, a takich Amazon ma w Europie pięć (w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech). Oznacza to m.in., że choć duża część ofert jest po polsku, to za zakupy nie zapłaci się w złotych, tylko w euro.

źródło:
Zobacz więcej