RAPORT

Pogarda

„To oferta dla młodych ludzi”. Premier zainicjowała program „Mieszkanie Plus”

Najnowsze

Popularne

– To zobowiązanie, które podjęliśmy w kampanii. Teraz je rozpoczynamy – powiedziała Beata Szydło na konferencji prasowej w Katowicach. Odniosła się do programu rządowego „Mieszkanie Plus”. Premier wskazała, że kierowany on jest do ludzi młodych, którzy myślą o założeniu rodziny. – Rząd wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą realizować swoje marzenia – dodała.

– Rozpoczynamy wielki program mieszkaniowy – powiedziała w środę w Katowicach premier. Program Mieszkanie Plus zakłada powstanie ponad sześciu tysięcy mieszkań w całej Polsce.

– To szansa, aby mieć mieszkanie w krótkim czasie za cenę nie przekraczającą możliwości finansowych osób ubiegających się o nie – dodała Szydło, która przedstawiła list intencyjny podpisany przez władze 17 miast gotowych przekazać nieruchomości na rzecz programu.

Prawo ubiegania się o lokale będą mieć wszyscy obywatele. W rządowym programie preferowane będą jednak rodziny wielodzietne i o niskich dochodach.

„Program wspiera klasę średnią”

– Mieszkanie Plus uruchomi pokłady energii społecznej i gospodarczej – powiedział obecny na konferencji w Katowicach Mateusz Morawiecki. Wicepremier stwierdził, że tego typu programy społeczne mogą być korzystne dla gospodarki.

– Mieszkanie Plus stymuluje do rozwoju branżę budowlaną, konstrukcyjną, architektoniczną, materiałów budowlanych. Z drugiej strony ma służyć społeczeństwu i wspierać klasę średnią – powiedział Morawiecki.

teraz odtwarzane
„Program ma służyć społeczeństwu i wspierać klasę średnią”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej