RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Marsz „Życiu – tak" w Krakowie z okazji Dnia Papieskiego

Najnowsze

Popularne

Uicami Krakowa przeszedł w niedzielę pierwszy Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Odbył się on pod hasłem „Życiu – tak!”. W marszu wzięło udział – według organizatorów – siedem tysięcy osób.

Dzień Papieski po raz 16. Przybliżyć nauczanie Jana Pawła II

Pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia” rozpoczął się XVI Dzień Papieski. Tradycyjnie w niedziele poprzedzającą rocznice wyboru Karola Wojtyły...

zobacz więcej

– Ta manifestacja jest ważnym elementem przypadającego w niedzielę Dnia Papieskiego – powiedział doktor Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Prezes dodał, że uczestnicy marszu są za ochroną życia każdego poczętego dziecka, ale przeciw karaniu kobiet.

Marsz miał dwie trasy. Pierwsza ekipa spotkała się w sanktuarium świętego Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawił tam mszę św. Po modlitwie obrońcy życia z relikwiami papieża Polaka przeszli w kierunku krakowskiego rynku. W marszu niesione były portrety świętych: Jana Pawła II i Matki Teresy z Kalkuty.

Druga trasa dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych wyszła z kościoła świętego Józefa w Krakowie Podgórzu na rynek.

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że św. Jan Paweł był wielkim obrońcą życia człowieka i jego godności, który uwrażliwiał w najdalszych zakątkach świata na szacunek dla każdego poczętego pod sercem matki dziecka. – Dzisiaj ta święta sprawa jest nadal aktualna w naszej ojczyźnie. Przekonaliśmy się o tym w ostatnich dniach. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy stają w obronie życia. Wśród nich są uczestnicy I Małopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny, którzy po tej mszy świętej wyruszą z Sanktuarium na krakowski rynek – powiedział metropolita.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej