RAPORT

Pogarda

Prezydent: pragniemy, aby skauci z całego świata przybyli do Gdańska

Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Najnowsze

Popularne

- Organizacja Jamboree to wielki zaszczyt i honor. Bardzo byśmy chcieli, aby w 2023 roku wyróżnienie to przypadło Polsce, gdzie idea skautingu jest znana i rozwijana już od ponad stu lat – mówi Para Prezydencka w specjalnym wystąpieniu popierającym kandydaturę Polski i Związku Harcerstwa Polskiego do organizacji Światowego Jamboree Skautowego, które może odbyć się w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej w 2023 roku.

Światowe Jamboree Skautowe to najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) wymyślone dla młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat, którzy są członkami narodowych organizacji skautowych.

WOSM to najliczniejsza członkowska organizacja pozarządowa na świecie, zrzeszająca kilkadziesiąt milionów ludzi.

Światowe Jamboree to dwa tygodnie atrakcyjnego programu edukacyjnego, młodzi ludzie z ponad 160 krajów, wszystkie rasy i religie w jednym miejscu

.O tym, czy Jamboree odbędzie się w Polsce czy w Korei Południowej, która jest naszym konkurentem, zdecyduje w sierpniu 2017 roku Światowa Konferencja Skautowa, która odbędzie się w Azerbejdżanie.

Przed tym wydarzeniem instruktorzy ZHP, którzy są wolontariuszami w Zespole Projektu Jamboree 2023, promują Polskę w trakcie konferencji poszczególnych regionów WOSM (Europejskim, Eurazjatyckim, Azji i Pacyfiku, Arabskim, Afrykańskim i Panamerykańskim) oraz uczestniczą w bilateralnych spotkaniach z członkami zarządów Narodowych Organizacji Skautowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej