RAPORT

Pogarda

Niebawem w TVP serial o Żołnierzach Wyklętych. Jest już oficjalny zwiastun

Telewizja Polska wyprodukuje serial o bohaterkisch czynach „Żołnierzy Wyklętych” (fot. TVP)
Telewizja Polska wyprodukuje serial o bohaterkisch czynach „Żołnierzy Wyklętych” (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska rozpoczyna prace nad nowym serialem pt. „Wyklęci”, który ma trafić na ekrany polskich telewizorów jesienią 2017 roku, jako własna produkcja TVP. Serial będzie opowiadał o losach fikcyjnego oddziału podziemia antykomunistycznego. Początek akcji to rok 1944 na wschodnich kresach Rzeczypospolitej.

Bohaterowie serialu mają być postaciami fikcyjnymi, ale ich losy oparte będą na prawdziwych biografiach polskich bohaterów m.in. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, Józefa Kurasia, Anatola Radziwonika, Rafała Gan-Ganowicza i wielu innych.

Oddział partyzancki, którego szlak bojowy jest osią fabuły, pozostał na Kresach Wschodnich i w obronie polskich obywateli toczy walki z NKWD. Odział następnie przedrze się na terytorium „Polski lubelskiej”, gdzie decyzją dowódcy zostanie zdemobilizowany.
Denuncjacje i aresztowania zmuszą jednak żołnierzy do ponownego przejścia do konspiracji i walki przeciw UB i KBW. Oddział przejdzie na tzw. Ziemie Odzyskane – skąd bohaterowie przedostaną się na Zachód, by dalej walczyć z komunizmem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej