RAPORT

Pogarda

Premier: zespół ds. programu wsparcia dla rodzin rozpoczął prace

Premier Szydło przedstawiła w Sejmie trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia (fot. PAP/Paweł Supernak)
Premier Szydło przedstawiła w Sejmie trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Międzyresortowy zespół ds. opracowania projektu rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem” rozpoczął pracę – poinformowała w czwartek wieczorem na Twitterze premier Beata Szydło.

„Będzie program wsparcia dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci”

„Zostanie przeprowadzona kompleksowa akcja informacyjna, wspierająca i promująca ochronę życia”.

zobacz więcej

Zespół został powołany zarządzeniem premier z dnia 4 października.

W czwartek rano Sejm odrzucił obywatelski projekt komitetu „Stop aborcji”, zakładający całkowity zakaz przerywania ciąży.

Jednocześnie rząd zaproponował program wsparcia dla rodzin w trudnej sytuacji, m.in. tych, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami.

Premier Szydło przedstawiła w Sejmie trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia. Powstanie program wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne, środki na jego realizację od 2017 r. mają być zabezpieczone w budżecie; ma być też przeprowadzona akcja promująca ochronę życia.


„Będzie program wsparcia dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci”

Trzy zobowiązania

– Do końca roku przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie, wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż, program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne, program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, opieką prenatalną, jak i później, w opiece nad urodzonym dzieckiem – zapowiedziała szefowa rządu.

Dodała, że projekt ustawy dotyczącej programu zostanie przedstawiony do końca października.

Drugie z zobowiązań przedstawionych przez premier, to zgłoszenie poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu zabezpieczających środki finansowe na realizację tego programu od 1 stycznia 2017 r.

Po trzecie – jak zapowiedziała szefowa rządu – „zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja informacyjna, społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia”.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówiła wcześniej, że program wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne powstanie w resorcie rodziny i pracy w porozumieniu z ministerstwami finansów i zdrowia.


Sejm odrzucił obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej