RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Morawiecki dostał dużo, to dlaczego nie ma walczyć o więcej?”

– Dużo zależy od Mateusza Morawieckiego. On się rozpycha w tym rządzie. Bierze więcej, niż dane mu było w pierwszym rozdaniu – powiedział Michał Karnowski („wSieci) w programie „Dziś wieczorem”. – Zobaczymy, jak Morawiecki przełoży władzę gospodarczą na pozycje polityczną – komentował Andrzej Stankiewicz (Onet.pl). Ambitny program reform gospodarczych i rywalizacja o władzę, która może rozegrać się między premier Beatą Szydło i wicepremierem Mateuszem Morawieckim, były tematami dyskusji w programie.

Szydło: stawiamy na plan rozwoju i przyspieszamy

– Mateusz Morawiecki ma teraz nie tyle największą władzę, co najwięcej kłopotów. Musi zrobić budżet, przygotować projekty ustaw i wprowadzać w...

zobacz więcej

Michał Karnowski wskazał, że premier Beata Szydło dała duże wsparcie Mateuszowi Morawieckiemu, choć „chciała pracować z pewnymi ministrami, którzy odeszli teraz z rządu”.

– Morawiecki zabrał całą gospodarkę. Pani premier i jej ludzie zostali odsunięci – zauważył Stankiewicz i wskazał na dymisję Pawła Szałamachy, który był ministrem finansów. – Zakładam, że będzie konflikt, bo polityka jest polem rywalizacji i jeżeli Morawiecki dostał dużo, to dlaczego ma nie walczyć o więcej? – powiedział Stankiewicz.

Michał Karnowski chwalił program gospodarczy min. Morawieckiego. Wg niego rząd PiS „jest pierwszą ekipą od dekady, która chce Polskę rozruszać”.

„Duża władza, dużo kłopotów”

– Mateusz Morawiecki ma teraz nie tyle największą władzę, co najwięcej kłopotów. Musi zrobić budżet, przygotować projekty ustaw i wprowadzać w życie plan rozwoju – powiedziała w programie „Cztery strony” w TVP Info Beata Szydło. Premier skomentowała w ten sposób powierzenie wicepremierowi i ministrowi rozwoju również teki ministra finansów i postawienie go na czele utworzonego właśnie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.źródło:
Zobacz więcej