RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Szajka handlowała lewym tytoniem. Polacy wśród aresztowanych

Wartość przejętego tytoniu to około 16 mln euro (fot. Guardia Civil)
Wartość przejętego tytoniu to około 16 mln euro (fot. Guardia Civil)

Hiszpańska policja aresztowała 13 osób podejrzanych o sprzedaż w internecie nielegalnego tytoniu. Są wśród nich Polacy. Zabezpieczono 100 ton kontrabandy wartej 16 milionów euro.

Cztery tony nielegalnego tytoniu do fajek wodnych udawało melasę

Na nielegalny tytoń celnicy natknęli się w gdyńskim porcie. Jego wartość szacuje się na ponad 1 mln 200 tys. złotych. – To bardzo duży przemyt....

zobacz więcej

Tytoń został znaleziony w magazynach na wschodzie od Walencji oraz w mieście Badajoz, leżącym przy granicy z Portugalią.

„To największe przejęcie nielegalnego tytoniu, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w Hiszpanii” – napisano w oświadczeniu policji.

Funkcjonariusze podkreślają, że przestępcy nie przejmowali się zachowaniem standardów higieny. „Bez jakiejkolwiek kontroli sanitarnej używano środków chemicznych poprawiających smak i zapach tytoniu” – wskazano w komunikacie.

Śledztwo w sprawie rozpoczęto w styczniu, gdy policja odkryła stronę internetową oferującą zakup tytoniu w kuszących cenach.

To nie jedyny sukces hiszpańskiej policji w ostatnich dniach. Także w czwartek poinformowano o przejęciu w porcie w Las Palmas dwóch ton kokainy przemycanej w Brazylii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej