RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wizy dla Polaków. „Obietnice są składane w każdej kampanii wyborczej w USA”

Kandydat na prezydenta USA Donald Trump obiecał zniesienie wiz dla Polaków (fot. pixabay/oohhsnapp)

– Mam nadzieję, że administracja amerykańska wreszcie zniesie wizy dla Polaków i pojawi się prezydent amerykański, który tego dokona – powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Obietnice w tej sprawie są składane w każdej kampanii wyborczej w USA – dodała.

Premier była pytana na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie o to, czy wiąże jakieś nadzieje w związku z deklaracjami republikańskiego kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącymi sprawy zniesienia wiz dla Polaków.

W środę Trump na spotkaniu z przedstawicielami Polonii w Chicago zapewnił, że jeżeli wygra wybory, to zajmie się sprawą zniesienia wiz dla Polaków już w pierwszych tygodniach po objęciu urzędu. Deklaracja ta padła na zamkniętym spotkaniu z udziałem przedstawicielami organizacji polonijnych przed wygłoszeniem przez Trumpa przemówienia w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) w Chicago.

Dodała, że byłoby dobrze, gdyby taką deklarację złożyła też kandydatka na prezydenta Demokratów - Hillary Clinton. – Ale przede wszystkim ważne jest to, by Polacy wreszcie mieli te wizy zniesione – zaznaczyła szefowa rządu.

źródło:

Zobacz więcej