Amerykański nastolatek strzelał w szkole. Wcześniej zabił ojca

Do strzelaniny doszło przed godz. 2 lokalnego czasu (fot. Twitter)

14-letni chłopiec, który otworzył ogień w szkole podstawowej w Townville w amerykańskim stanie Karolina Południowa, wcześniej zastrzelił swego ojca - poinformowały w środę wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze. Napastnik, którego motywy działania nie są znane, został zatrzymany.

Strzelanina w centrum handlowym w Burlington. Zginęło pięć osób

Trwają poszukiwania sprawcy strzelaniny w centrum handlowym w Burlington w USA. Do jednostek policji i mediów rozesłano zdjęcia podejrzanego,...

zobacz więcej

Policja ustaliła, że nastolatek najpierw w domu zastrzelił swego ojca, po czym samochodem wjechał na teren pobliskiej szkoły. Tam otworzył ogień, raniąc dwóch uczniów i nauczycielkę.

Uczniowie chowali się w łazience

– Nauczycielka córki była przerażona i wiem, że wielu uczniów również, niektórzy płakali – powiedziała CNN jedna z matek. – Nie była w stanie nic powiedzieć przez pięć minut, gdy po nią przyjechałam. Jestem przerażona, nie chcę, żeby znowu szła to tej szkoły.

USA: sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo

zobacz więcej

Dzieci ewakuowane do kościoła

Szkołę zamknięto, a uczniów ewakuowano do miejscowego kościoła baptystycznego. Rodziców poproszono, by tam zgłaszali się po swoje dzieci. W okolice szkoły skierowano wiele wozów policji i służb ratunkowych.

Napastnik, którego motywy działania nie są znane, został zatrzymany.

źródło:
Zobacz więcej