RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Polacy obawiają się, że sądy znajdą się na politycznej smyczy PiS”

– Polacy obawiają się upolitycznienia sądów. Boją się, że będzie wywierana presja na sędziów – mówił w programie „Gość poranka” Krzysztof Brejza (PO). Dodał, że jego partia pracuje obecnie nad tworzeniem oferty programowej dla Polaków – „jak posprzątać po PiS-ie i jakie konkretnie ustawy zaproponować”.

„Polska musi być silna gospodarczo, politycznie”. Schetyna na konwencji PO

We Wrocławiu rozpoczęła się konwencja programowa Platformy Obywatelskiej. Największe ugrupowanie opozycyjne zamierza przeanalizować sytuację w Unii...

zobacz więcej

Na konwencji programowej 2 października w Gdańsku PO ma nakreślić plany na najbliższe lata. Pod koniec października zaprezentowany ma zostać „gabinet cieni” PO.

– Na chwilę obecną jesteśmy największym klubem opozycyjnym z silną reprezentacją w Sejmie, Senacie, europarlamencie. Wykorzystujemy każdą możliwość, żeby jako opozycja powstrzymać proces zawłaszczania państwa przez PiS. Natomiast jest za wcześnie, aby mówić o wyborach – mówił Krzysztof Brejza, zapytany o ewentualne wspólne listy wyborcze z KOD-em, Nowoczesną czy SLD.

– Jesteśmy skupieni na tym, żeby tworzyć własną ofertę programową dla Polaków – jak posprzątać po PiS i jakie konkretnie ustawy zaproponować – dodał gość TVP Info.

Nie mieszać sądów do polityki

Gość TVP Info mówił również o konieczności rozdziału sądownictwa i polityki. – Polacy obawiają się upolitycznienia sądów. Mówią nam, że boją się, że będzie wywierana presja na sędziów i w starciu z politykami przed sądem będą sprawy przegrywać tylko dlatego, że sądy znajdą się na politycznej smyczy PiS – powiedział.

– To jest model komunistyczny, trzymanie sędziego na smyczy. Mamy nadzieję, że PiS tych rozwiązań komunistycznych nie wprowadzi – dodał.źródło:
Zobacz więcej