Raport

Epidemia koronawirusa

„PO przegrała wybory i ponosi tego konsekwencje”

– Nie ma rozłamu w PO, nie wiem, skąd ten wniosek. Stefan Niesiołowski jest jedynym posłem, który opuścił szeregi PO w ostatnich tygodniach – mówił w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 Marcin Kierwiński (PO). Dodał, że PO przegrała wybory i ponosi tego konsekwencje. Przypomniał jednak, że przed laty, gdy PiS przegrało wybory, szeregi tej partii opuściło 23 posłów, w tym Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski.

„Rząd to jest jedna pięść, która musi podejmować wspólne decyzje”

– Chodzi przede wszystkich o to, aby ten rząd przebudować strukturalnie. Żeby skończyła się Polska resortowa, to że każdy resort działa w swoim...

zobacz więcej

– Osobiście bardzo żałuję, że Stefan Niesiołowski odszedł, bo był ważnym politykiem PO, bardzo wyrazistym. Czasami z jego wypowiedzi musieliśmy się tłumaczyć, ale ze względu na kartę opozycyjną można mu było wiele wybaczyć. Nie rozumiem jego decyzji – powiedział Kierwiński. Pytany o sytuację w warszawskim ratuszu powiedział, że PO musi się z nią zmierzyć, ale przypomniał, że to prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz walczyła o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną.

Kierwiński mówił także o przygotowaniach do konwencji programowej PO, która odbędzie się 2 października i „nowej wizji Polski”.źródło:
Zobacz więcej