„Kijowski może uznał, że warto ponownie zrobić zadymę 11 listopada”

– Przez ostatnie lata współorganizowałem Marsz Niepodległości i dokładnie w tych latach, kiedy rządziła nami PO, mieliśmy wielokrotnie prowokacje, regularne zadymy. W momencie kiedy zmienił się rząd, kiedy my weszliśmy do Sejmu, nagle Marsz Niepodległości przeszedł spokojnie – mówił w programie „Minęła dwudziesta” Adam Andruszkiewicz z Kukiz’15.

W Warszawie 11 listopada oprócz Marszu Niepodległości, który odbywa się co roku od kilku lat, ma również przejść marsz KOD-u. Zdaniem ministra Mariusza Błaszczaka to „draka, która ma służyć zagranicy”. – Kijowski może uznał, że ponownie trzeba zrobić zadymę w Warszawie, być może niektóre środowiska uznały, że taka zadyma będzie im na rękę – powiedział Andruszkiewicz.

„To stwierdzenie to przesada”. Augustyn o słowach Błaszczaka

– Nie wiem skąd pan Mariusz Błaszczak wziął takie określenie i skąd ma taką wiedzę, że to ma być draka – mówiła w programie „Gość dnia” Urszula...

zobacz więcej

„KOD to obywatele, setki tysięcy ludzi”

Zdaniem Kornelii Wróblewskiej z Nowoczesnej pod flagą biało-czerwoną idą wszyscy obywatele, dla których Polska jest ważna. – KOD to są obywatele, setki tysięcy ludzi, którzy spotykają się nie po to, by robić manifestacje pełne bójek, petard, zadymy. Tego nie było na marszach KOD-u. Nie wiem, skąd te obawy, bądźmy dobrej myśli. Jeśli tylko będziemy chcieli, to zrobimy to razem wspólnie – powiedziała. Dodała, że wyobraża sobie marsz wspólnie z Marszem Niepodległości.


Obejrzyj cały program: „Minęła dwudziesta”

„Nasza policja zrobi wszystko, by to przebiegło dobrze”

Ryszard Czarnecki (PiS) powiedział, że należy myśleć pozytywnie, ale obowiązkiem szefa MSW jest nie tylko mówienie: „bądźmy dobrej myśli”, ale czuwanie by ten dzień, był dniem święta ojczyzny, a nie zadym, które będą potem pokazywane za granicą i będą uderzały w nasz kraj. – Nasza policja, służby porządkowe będą robić wszystko, by to przebiegło dobrze – powiedział.

Zdaniem Pawła Olszewskiego z PO wypowiedź Mariusza Błaszczaka była kompromitująca jako przedstawiciela rządu. – Człowiek, który stoi na straży bezpieczeństwa wewnętrznego, wchodzi w retorykę gomułkowską o wrogach zewnętrznych z zagranicy, jest to kompromitujące, a z drugiej śmieszne – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej