Czeczeni przemycali ludzi do Polski. Zatrzymano 13 członków gangu

Gang Czeczenów z obywatelstwem rosyjskim organizował przemyt Wietnamczyków do Polski tzw. kanałem nadbałtyckim. Zatrzymano 13 przestępców, w tym Polaka, oraz ponad 80 nielegalnych imigrantów.

Estończyk próbował przemycić ośmiu Wietnamczyków. Uchodźców ukrył w cysternie

Tego jeszcze celnicy nie widzieli. W estońskiej cysternie, która teoretycznie miała jechać pusta, odkryto osiem osób. Wszyscy pasażerowie na gapę...

zobacz więcej

Straż Graniczna w Chełmie wspólnie ze służbami Litwy i Łotwy rozbiła międzynarodowy gang przemycający ludzi. Akcję przeprowadzono jednocześnie we wszystkich trzech krajach.

Trzon grupy zatrzymano w naszym kraju – poinformowała w TVP Info rzeczniczka Komendanta Głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias. To Polak oraz dwóch obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy przebywali w naszym kraju na podstawie zgody na pobyt tolerowany.

Grozi im 10 lat więzienia


W tym samy czasie służby łotewskie zatrzymały kolejnych członków grupy przestępczej – dziesięciu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, popełniających przestępstwa na granicy łotewsko-rosyjskiej, zaś strona litewska aresztowała jednego z głównych organizatorów nielegalnej migracji – pochodzącego z Czeczenii obywatela Rosji.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował tymczasowo dwóch obywateli Rosji i Polaka.

Do tej pory w sprawie zatrzymano 84 nielegalnych migrantów z Wietnamu. 42 w Polsce oraz kolejnych 42 przez służby litewskie i łotewskie, dzięki informacjom uzyskanym przez Straż Graniczną.

źródło:
Zobacz więcej