RAPORT

Pogarda

Jaki: sędziowie to kasta nadludzi, musimy zrobić z tym porządek

Najnowsze

Popularne

– Jeżeli ktoś potrzebowałby lepszego dowodu, że sędziowie to jest państwo w państwie, że robią, co chcą, to proszę bardzo. W prawie jest napisane, że nie można zabierać dzieci z powodu biedy, a sędzia i tak to robi. Sędziowie to jest kasta nadludzi. Musimy zrobić porządek z sądami. Jeśli my, jako PiS, nie zrobimy reformy sądownictwa, to ludzie wyjdą na ulicę – mówił w „Gościu poranka” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Odniósł się do decyzji sędziego o odebraniu 51-letniemu mężczyźnie z Łodzi sześciorga dzieci.

Dzięki interwencji TVP Info dzieci zostaną z ojcem. Ziobro wstrzymał decyzję sądu

– Zwróciłem się do swoich zastępców, każdy z nich odpowiada za innych widział w ministerstwie, by podjęli działania nadzorczo-kontrolne w stosunku...

zobacz więcej

Gość TVP Info mówił o kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. – Bijemy się o Trybunał Konstytucyjny, żeby zmienić sądownictwo w Polsce. Mamy skandaliczną decyzję sądu, gdzie są wszystkie autorytety w tej sprawie? Gdzie jest pan Rzepliński i pan Stępień? – powiedział Patryk Jaki.

– Oni są tylko wtedy, gdy trzeba zagrać politycznie, gdy trzeba uderzyć w polityków. Jak trzeba pomóc człowiekowi, to ich nie ma. Sąd to ma być usługa dla obywatela – dodał.

Wiceminister odniósł się również do procedowanych w Sejmie projektów ustaw dotyczących aborcji. – Osobiście jestem przeciwnikiem aborcji. Cieszyłbym się, gdyby udało się z obecnego stanu rzeczy usunąć przesłankę eugeniczną – powiedział. –  Kiedy sięgniemy do statystyk legalnych aborcji to widzimy, że 99 proc. to są aborcje eugeniczne, czyli aborcję na dzieciach z zespołem Downa. Niestety tę wadę genetyczną wykrywa się dopiero w piątym, szóstym, a czasami siódmym miesiącu ciąży, kiedy dziecko jest już rozwinięte, ma serce i nogi. To jest największe barbarzyństwo – ocenił Jaki.


– Nie chcemy państwa, w którym będą zabijane dzieci niepełnosprawne. Niepełnosprawność może się zdarzyć w każdym wieku – oświadczył na koniec wiceminister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej