RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Za aferę reprywatyzacyjną odpowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz”. Wyniki badania ABR SESTA [NASZ NEWS]

Większość badanych (62 proc.) uważa, że odpowiedzialność za tzw. aferę reprywatyzacyjną ponosi obecna prezydent Warszawy. 57 proc. wyraża opinię, że prezydent powinna w związku ze sprawą podać się do dymisji – pisze w komunikacie Agencja Badania Rynku – ABR SESTA. Badanie przeprowadzono we wrześniu.

„Wstrzymam wszystkie zwroty do czasu uchwalenia dużej ustawy”

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że podjęła decyzje personalne związane ze zwrotem nieruchomości przy Chmielnej 70.

zobacz więcej

Na pytanie: „Na ile zgadza się pan/pani ze stwierdzeniem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi osobistą odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną w Warszawie” 38 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, 24 proc. „raczej zgadzam się”, 12 proc. „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się”, 12 proc. – „raczej nie zgadzam się” i 14 proc. „zdecydowanie nie zgadzam się”.

57 proc.: prezydent powinna podać się do dymisji

Badanych poproszono również o ustosunkowanie się do stwierdzenia „Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się sama do dymisji”. W tej kwestii 38 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, 19 proc. „raczej zgadzam się”, 12 proc. „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się”, 13 proc. – „raczej nie zgadzam się” i 19 proc. „zdecydowanie nie zgadzam się”.

„Prezydent nie wie jaka jest rzeczywistość”

Nie tylko kwestia reprywatyzacji w stolicy spędza sen z powiek prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Radni i mieszkańcy zarzucają jej wiele...

zobacz więcej

41 proc. – za referendum i przedterminowymi wyborami

Ze stwierdzeniem: „Należy przeprowadzić referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz i przedterminowe wybory” - „zdecydowanie zgadzam się” odpowiedziało się 18 proc., „raczej zgadzam się” – 23 proc., „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się” – 13 proc., „raczej nie zgadzam się” – 15 proc. i „zdecydowanie nie zgadzam się” – 31 proc.

26 proc. – za wprowadzeniem komisarza

Ze stwierdzeniem: „PiS powinien wprowadzić komisarza do Warszawy do następnych wyborów samorządowych” - „zdecydowanie zgadzam się” odpowiedziało się 12 proc., „raczej zgadzam się” – 14 proc., „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się” – 24 proc., „raczej nie zgadzam się” – 20 proc. i „zdecydowanie nie zgadzam się” – 30 proc.

Sondaż odbył się w dniach 14-21 września (graf. tvp.info)
Sondaż odbył się w dniach 14-21 września (graf. tvp.info)

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 1004 osób, które mają powyżej 18 lat. W badaniu wzięły udział osoby zameldowane w Warszawie. Sondaż odbył się w dniach 14-21 września.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej