RAPORT

Pogarda

Dzięki interwencji TVP Info dzieci zostaną z ojcem. Ziobro wstrzymał decyzję sądu

Najnowsze

Popularne

– Zwróciłem się do swoich zastępców, by podjęli działania nadzorczo-kontrolne w stosunku do tej decyzji. Na pierwszy rzut oka, nie chcę ostatecznie rozstrzygać, ta decyzja może stanowić naruszenie prawa – stwierdził na antenie TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – W świetle tych informacji, które do nas dotarły, należy pomóc ojcu tych dzieci. Jest to troskliwy i kochający ojciec, w interesie dzieci jest utrzymanie stabilnych relacji z rodzeństwem i ojcem – powiedział.

Ojciec walczy o dzieci. Interweniował resort sprawiedliwości

Sąd wydał decyzję o odebraniu 51-letniemu mężczyźnie z Łodzi sześciorga dzieci. Do tej pory Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej bardzo dobrze oceniał...

zobacz więcej

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zlecił w trybie pilnym interwencję w sprawie decyzji podjętej przez sędzię Krystynę Gajdzińską o odebraniu ojcu szóstki dzieci.

Z polecenia ministra sprawą zajęli się sekretarz stanu Patryk Jaki i podsekretarz stanu Łukasz Piebiak W Łodzi jest już dyrektor ministerialnego Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich.

Zorganizował tam pomoc prawną dla ojca dzieci. Jeszcze dziś przed południem ma być złożony wniosek pełnomocnika ojca do sądu rodzinnego o natychmiastowe wstrzymanie wykonania postanowienia o odebraniu dzieci.

Wiceminister Patryk Jaki wystąpił też do prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi o zbadanie jeszcze dzisiaj poprawności czynności podejmowanych przez służbę kuratorską w tej sprawie.
Z doniesień medialnych wynika, że sąd rodzinny podjął decyzję o odebraniu dzieci na podstawie wywiadu środowiskowego kuratora, który uznał warunki bytowe rodziny za niewystarczające – ojciec z dziećmi przebywa w 20-metrowym mieszkaniu socjalnym.

Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina, że dzieci nie mogą być odbierane rodzicom wyłącznie z powodu biedy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej