RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowy przewoźnik na polskim niebie. Air China debiutuje na Lotnisku Chopina

Najnowsze

Popularne

Chiński narodowy przewoźnik zainaugurował bezpośrednie loty do Polski. W pierwszym rejsie z Pekinu do Warszawy na pokładzie samolotu podróżowało ok. 200 osób, a lot trwał ponad 9,5 godziny. Air China to dziesiąty pod względem wielkości przewoźnik na świecie.

LOT wznoszący. Lepsze wyniki polskiego przewoźnika

Polskie Linie Lotnicze wychodzą na prostą, wyniki na działalności operacyjnej w tym roku są lepsze niż w ubiegłym, zarządowi najbardziej zależy na...

zobacz więcej

Airbus A330 wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina tuż po godzinie 7 rano. – To bardzo ważny dzień w rozwoju relacji polsko-chińskich. Samolot Air China z pasażerami po raz pierwszy wylądował tutaj, w Warszawie. Jest to wymowne wydarzenie, ponieważ dzięki otwarciu połączenia Warszawa-Pekin, nasze relacje nabiorą tempa – powiedział ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian podczas uroczystej inauguracji połączenia na Lotnisku Chopina.

Jak wyjaśnił, położenie geograficzne Polski jest bardzo korzystne i dla niej, i dla Chin, ponieważ nasz kraj leży na szlaku komunikacyjnym z Chin do Europy. – Dzięki temu bezpośredniemu połączeniu zwiększy się przepływ osób podróżujących między naszymi krajami. Jestem pewien, że przyczyni się to do rozwoju przemysłu, ekonomii, finansów czy kultury. Wzrośnie też pozycja międzynarodowa Warszawy i Polski – ocenił ambasador Chińskiej Republiki Ludowej.

Fuzja LOT-u z firmą kolejową? Rząd szuka sposobu na uratowanie przewoźnika

Gabinet Beaty Szydło szuka sposobu na uratowanie Polskich Linii Lotniczych LOT. „Rzeczpospolita” informuję, że sposobem może być połączenie...

zobacz więcej

Pierwszy azjatycki przewoźnik w Polsce

Wiceprezes Air China, Hou Xulun, podkreślił, że rozkład lotów między Pekinem a Warszawą został tak ułożony, aby rejsy mogły się odbywać cztery razy w tygodniu. – Będziemy teraz latać na tej trasie w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Pasażerowie będą mogli dogodnie przesiadać się na loty m.in. do Japonii czy na inne kierunki azjatyckie – powiedział.

Także dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski podkreślił, że rozpoczęcie bezpośrednich lotów między Pekinem a Warszawą jest wielkim wydarzeniem nie tyło dla lotniska, ale też dla Polski. – Nigdy wcześniej żaden chiński ani nawet azjatycki przewoźnik nie oferował bezpośrednich lotów do Polski. To dla nas bardzo ważne, gdyż zależy nam, aby Warszawa zajmowała ważne miejsce na szlaku komunikacyjnym między Chinami a Europą – powiedział Szpikowski.

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu wykonuje obecnie PLL LOT samolotem Boeing 787 Dreamliner. Przewoźnik lata na tej trasie trzy razy w tygodniu, ale planuje zwiększyć częstotliwość rejsów.

(fot.PAP/Paweł Supernak)
(fot.PAP/Paweł Supernak)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej