RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Posłowie PiS domagają się przeprosin od „Newsweeka” ws. Misiewicza

Bartłomiej Misiewicz zwrócił się z prośbą o zawieszenie w funkcjach w MON (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Bartłomiej Misiewicz zwrócił się z prośbą o zawieszenie w funkcjach w MON (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

Podczas spotkań w Bełchatowie nikt nie proponował radnym PO pracy za głosy w radzie powiatu; byliśmy tam i gwarantujemy: nic takiego nie miało miejsca – oświadczyli posłowie PiS Anna Milczanowska i Dariusz Kubiak. Domagają się od „Newsweeka” przeprosin za pomówienie Bartłomieja Misiewicza.

Wiceszef MON: atak na Misiewicza wymierzony jest w ministra Macierewicza

– Pan rzecznik miał być, ale jak pan wie poprosił o zawieszenie go w swoich obowiązkach. Jako osoba prywatna już nie chciał uczestniczyć w...

zobacz więcej

Tygodnik „Newsweek” napisał, że rzecznik MON i szef gabinetu ministra obrony Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz proponował radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w „werbunkowym spotkaniu”.

W poniedziałek Misiewicz zwrócił się z prośbą do ministra obrony narodowej o zawieszenie w funkcjach w MON. Zapowiedział też, że wytoczy proces tygodnikowi „Newsweek” za „nieprawdziwy i szkalujący artykuł”. Również w poniedziałek Macierewicz poinformował, że przychylił się do prośby Misiewicza i zawiesił go w czynnościach. Zaznaczył przy tym, że oczekuje od tych, którzy prowadzą kampanię wymierzoną w Misiewicza, że „poza pomówieniami przedstawią także dowody”.

We wtorek Milczanowska przesłała PAP oświadczenie dotyczące artykułu w „Newsweeku”. Podpisali się pod nim także Kubiak oraz starosta powiatu bełchatowskiego Waldemar Wyczachowski.

Napisali, że przyjazd Misiewicza do Bełchatowa 30 sierpnia odbył się na zaproszenie lokalnej struktury PiS. Według posłów partii spotkanie dotyczyło przyszłości regionu i jego rozwoju, a wzięli w nim udział posłowie, starosta powiatu bełchatowskiego, radni miejscy i powiatowi oraz prezes PGE GiEK. Milczanowska i Kubiak poinformowali, że uczestniczyli także w spotkaniu zorganizowanym przez starostę bełchatowskiego z radnymi powiatowymi PO.

„To pomówienia”

„Jednoznacznie stwierdzamy, że podczas żadnego z tych spotkań nie miała miejsce jakakolwiek próba »korupcji politycznej«, a w szczególności nikt nie proponował »radnym PO pracy za głosy w radzie powiatu«. Byliśmy podczas tego spotkania cały czas na sali i gwarantujemy, iż nic takiego nie miało miejsca. Trzeba dodać, że również obecni tam działacze PO zaprzeczają takim pomówieniom” – napisali posłowie PiS.

Według nich „takie nieprawdziwe zarzuty uwłaczają nie tylko panu Bartłomiejowi Misiewiczowi”, ale również im „jako osobom cieszącym się publicznym szacunkiem i zaufaniem”.

„Powtarzamy raz jeszcze, że również braliśmy udział w tym spotkaniu i nie było sytuacji opisywanej w »Newsweeku«. W związku z powyższym oczekujemy od »Newsweeka« pilnego zamieszczenia przeprosin za pomówienie pana Bartłomieja Misiewicza” – napisali.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej