RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bądź grzeczny” na etykiecie. W rzymskim więzieniu warzą piwo

Rzymskie więzienie ma własną serię rzemieślniczych piw (fot. flickr.com/Quinn Dombrowski)
Rzymskie więzienie ma własną serię rzemieślniczych piw (fot. flickr.com/Quinn Dombrowski)

We Włoszech moda na rzemieślnicze browary nie ominęła nawet zakładów karnych. Warzą więc piwo również w rzymskim więzieniu Rebibbia, a każdy gatunek ma inną nazwę, świadczącą o poczuciu humoru producentów.

Browarnik z Brugii zbudował piwny rurociąg

Belgijski browarnik położył trzy kilometry rur, którymi teraz płynie złoty trunek. Wszystko po to, by chronić zabytkową część Brugii oraz browar,...

zobacz więcej

Słabiutkie piwo o intensywnym zapachu nazwano „Koniec kary”. „Bądź grzeczny” to piwo bardziej wyrafinowane, a „Koza" jest trunkiem ciemnym i nisko fermentowanym. Najwięcej obiecuje butelka opatrzona etykietą „Poczuj się wolny”, a pewne nadzieje budzi piwo „Z wolnej stopy”.

Więźniowie, należący do spółdzielni „Semi di liberta”, czyli „Nasiona wolności”, nie tylko warzą piwo. Prowadzą kursy odpowiedzialnego spożywania alkoholu, a także praworządności, czyli ABC tego, co wolno, a za co można znaleźć się za kratkami.

Piwo z rzymskiego więzienia Rebibbia zadebiutuje 2 października podczas tutejszej wersji Oktoberfest. Jego producenci od prawdziwych piwoszy dowiedzą się, jak wypadli w porównaniu z konkurencją.

źródło:
Zobacz więcej